![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202107/104_t.jpg)
Училище друге вище початкове в Прилуках засноване 1909 р., як міське училище, перетворене на вище початкове 1913 р. Мало 4 класи.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202107/103_t.jpg)
Споруда одна з небагатьох збережених пам'яток міста Прилуки, що побудована в кінці ХІХ на початку ХХ століть в стилі модерн, проте дещо стримано й самобутньо.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202107/102_t.jpg)
Храм зведений у руському стилі, мурований, одно банний, квадратний в плані. Вінчає невелику споруду намет на восьмерику. Фасади оздоблено з використанням звичайної та лекальної цегли.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202107/101_t.jpg)
Відзначення краєзнавчих досліджень містян
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202107/100_t.jpg)
Музейна краєзнавча премія імені Дмитра Овсійовича Шкоропада заснована Прилуцькою міською радою та Прилуцьким краєзнавчим музеєм ім. В.І. Маслова з метою підтримки краєзнавства та заохочення дослідників історії Прилуччини.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/42_t.jpg)
Неймовірно ошатна будівля з красивим деревяним різьбленним фасадом споруджена на поч. ХХ ст. і належала нащадкам дворянина, прапорщика Гижицького Михайло Олександровича.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/41_t.jpg)
Загадковим об’єктом для багатьох містян в центральній частині міста є брама, що розташована поряд з Стрітенським храмом. Адже не кожен знає про її функціональне призначення.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/40_t.jpg)
Тисячу років тому люди вибрали високий берег річки Удай для свого проживання. Про це свідчать археологічні пам’ятки. Зокрема, в центрі сучасного міста, на території валу, на мисоподібному виступі правобережної тераси ріки Удаю знаходиться пам’ятка археології - Городище.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/39_t.jpg)
Центральна площа – улюблене місце відпочинку прилучан та гостей міста. Оскілька ще в на початку ХХ ст. на площі відбувався базар то і назву вона носила Базарна до 1917 р.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/38_t.jpg)
Центр науково-технічної творчості молоді створений у жовтні 1957 року як станція юних техніків при Будинку піонерів. При станції діяли авіамодельний, фото-, кіно- та радіо гуртки, в яких займалося 90 дітей. За період свого існування цей заклад декілька разів змінював свою адресу.
Останні новини
"Ніч у музеї" - 2024![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202405/238_t.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/2024-05-21_21.16.12.jpg)
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
![](/foto/nofoto.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/IMAGE_2024-05-08_134159.jpg)
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202405/236_t.jpg)
Великодня майстерня
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202404/235_t.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/2024-04-27_14.45.00.jpg)
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202404/234_t.jpeg)
Всі новини