Памятка археології "Городище"

04 жовтня 2020 г.   2197
Памятка археології "Городище"

museumpryluky · Памятка археології "Городище"

Тисячу років тому люди вибрали високий берег річки Удай для свого проживання. Про це свідчать археологічні пам’ятки. Зокрема, в центрі сучасного міста, на території валу, на мисоподібному виступі правобережної тераси ріки Удаю знаходиться пам’ятка археології - Городище.

Майданчик городища у плані округлий, розміром 145 х 215м. Культурний шар до 1,8-2,0 м. В окремих місцях по краю тераси простежуються рештки оборонного валу заввишки 1 м.

 У 1982 році Моргуновим Ю.Ю. було закладено траншею в межах городища. За даними  цих досліджень встановлено, що культурний шар (товщина 1,8-2,0м) повністю перевідкладений, містить фрагменти кераміки ХVІІ – ХVІІІ ст. та невелику кількість керамічного матеріалу ХІ-ХІІІ ст.
 
Навколо городища у давньоруський час розміщувався ремісничо-торгівельний посад у культурному шарі якого віднайдено фрагменти гончарної кераміки часів Київської Русі (ХІ-ХІІІ ст.) і численні матеріали ХVІ – ХVІІІ ст. (фрагменти гончарної кераміки, кахлів, цегли, виробів із заліза, кольорових металів, кістки, рогу, каменю, скла, предмети побуту, культу, зброя, прикраси).

Нині на території городища встановлено пам’ятник князю Володимиру Мономаху, автору першої  писемної згадки про Прилуки, як Прилук-город у «Повчанні» 1085 року.


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини