Прилуки

Сторінки (7): «1234567»
Меморіал-сквер "Вічної Слави"

Серед меморіальних пам’яток Прилук особливе місце займає Меморіал - сквер Вічної Слави. На початку ХХ століття на цьому місці був невеликий міський сквер в якому у 1919 році були поховані 28 червоноармійців, що загинули у боях з білогвардійськими угрупуваннями під керівництвом Ангела.


Прилуцький професійний ліцей

У 1895 році на пустирі поблизу Ярмаркової площі був побудований винний очисний склад Міністерства фінансів Росії.


Філія музею ім. О. Кошового

По вулиці Київській, утопаючи у зелені дерев, під високою ялиною, привертає до себе  увагу перехожих дерев’яний з віконницями, під залізним дахом будинок.


Прилуцьке відділення поштового звязку Україїни

На території України організації регулярних поштових зв'язків передувала (з середини 9 ст.) повинність населення виставляти для княжих гінців коней з повозами.


Прилуцький агротехнічний коледж

Споруда побудована у 1954–61 роках для одного з навчальних закладів міста. З 1962 року заклад отримав назву Прилуцький технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства.


Перехрестя вулиць Київська та Коптєва

Зараз ти знаходишся в унікальному місці! Сотні років тому, звідси починався шлях до княжого міста Переяслав. На цьому місці проходили оборонні вали прилуцької фортеці. У двоповерховому будинку, що через дорогу ліворуч був банк Взаємного кредиту.


Ліцей № 10

Бути чи не бути патріотом - вирішувати кожному. Але жити у своїй країні і не вважати себе її частиною - якось невірно.


Залізничний вокзал

На початку ХХ століття революціонери-більшовики говорили, що головне захопити основні пункти життєдіяльності міста, а саме – телефон, телеграф і вокзал. Як говорили так і чинили. У період Української революції залізний вокзал був стратегічно важливим об’єктом. Керування ним давало перевагу у веденні бойових дій,  що сприяло захопленню влади у місті.


Базар

Прилуки з давніх-давен були знані як торгівельний центр. Зокрема базар у м. Прилуки розташовувався ще з минулих часів під стінами фортеці і протягом всіх історичних періодів не змінював свого місця розташування.


Дитяча бібліотека ім. П.П. Білецького-Носенка (будинок лікаря Будики К.)

У кінці ХІХ – на початку ХХ століття на цьому місці розташовувалась садиба міщанина Костянтина Будики. До неї входили одноповерховий дерев’яний обкладений цеглою будинок та одноповерховий дерев’яний флігель.


Сторінки (7): «1234567»

Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкриє свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі матимуть можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки  та виставку сорочки «Біле по білому»   Родзинкою цьогорічної Ночі стане виставковий проект «Літери, якими створений світ» - – мультімедійні офорти, що оживають!!   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини