![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/37_t.jpg)
Серед меморіальних пам’яток Прилук особливе місце займає Меморіал - сквер Вічної Слави. На початку ХХ століття на цьому місці був невеликий міський сквер в якому у 1919 році були поховані 28 червоноармійців, що загинули у боях з білогвардійськими угрупуваннями під керівництвом Ангела.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/36_t.jpg)
У 1895 році на пустирі поблизу Ярмаркової площі був побудований винний очисний склад Міністерства фінансів Росії.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/35_t.jpg)
По вулиці Київській, утопаючи у зелені дерев, під високою ялиною, привертає до себе увагу перехожих дерев’яний з віконницями, під залізним дахом будинок.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/34_t.jpg)
На території України організації регулярних поштових зв'язків передувала (з середини 9 ст.) повинність населення виставляти для княжих гінців коней з повозами.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/33_t.jpg)
Споруда побудована у 1954–61 роках для одного з навчальних закладів міста. З 1962 року заклад отримав назву Прилуцький технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/32_t.jpg)
Зараз ти знаходишся в унікальному місці! Сотні років тому, звідси починався шлях до княжого міста Переяслав. На цьому місці проходили оборонні вали прилуцької фортеці. У двоповерховому будинку, що через дорогу ліворуч був банк Взаємного кредиту.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/30_t.jpg)
Бути чи не бути патріотом - вирішувати кожному. Але жити у своїй країні і не вважати себе її частиною - якось невірно.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/29_t.jpg)
На початку ХХ століття революціонери-більшовики говорили, що головне захопити основні пункти життєдіяльності міста, а саме – телефон, телеграф і вокзал. Як говорили так і чинили. У період Української революції залізний вокзал був стратегічно важливим об’єктом. Керування ним давало перевагу у веденні бойових дій, що сприяло захопленню влади у місті.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/27_t.jpg)
Прилуки з давніх-давен були знані як торгівельний центр. Зокрема базар у м. Прилуки розташовувався ще з минулих часів під стінами фортеці і протягом всіх історичних періодів не змінював свого місця розташування.
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202009/26_t.jpg)
У кінці ХІХ – на початку ХХ століття на цьому місці розташовувалась садиба міщанина Костянтина Будики. До неї входили одноповерховий дерев’яний обкладений цеглою будинок та одноповерховий дерев’яний флігель.
Останні новини
"Ніч у музеї" - 2024![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202405/238_t.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/2024-05-21_21.16.12.jpg)
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
![](/foto/nofoto.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/IMAGE_2024-05-08_134159.jpg)
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202405/236_t.jpg)
Великодня майстерня
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202404/235_t.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/2024-04-27_14.45.00.jpg)
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202404/234_t.jpeg)
Всі новини