Серед меморіальних пам’яток Прилук особливе місце займає Меморіал - сквер Вічної Слави. На початку ХХ століття на цьому місці був невеликий міський сквер в якому у 1919 році були поховані 28 червоноармійців, що загинули у боях з білогвардійськими угрупуваннями під керівництвом Ангела.
У 1895 році на пустирі поблизу Ярмаркової площі був побудований винний очисний склад Міністерства фінансів Росії.
По вулиці Київській, утопаючи у зелені дерев, під високою ялиною, привертає до себе увагу перехожих дерев’яний з віконницями, під залізним дахом будинок.
На території України організації регулярних поштових зв'язків передувала (з середини 9 ст.) повинність населення виставляти для княжих гінців коней з повозами.
Споруда побудована у 1954–61 роках для одного з навчальних закладів міста. З 1962 року заклад отримав назву Прилуцький технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства.
Зараз ти знаходишся в унікальному місці! Сотні років тому, звідси починався шлях до княжого міста Переяслав. На цьому місці проходили оборонні вали прилуцької фортеці. У двоповерховому будинку, що через дорогу ліворуч був банк Взаємного кредиту.
Бути чи не бути патріотом - вирішувати кожному. Але жити у своїй країні і не вважати себе її частиною - якось невірно.
На початку ХХ століття революціонери-більшовики говорили, що головне захопити основні пункти життєдіяльності міста, а саме – телефон, телеграф і вокзал. Як говорили так і чинили. У період Української революції залізний вокзал був стратегічно важливим об’єктом. Керування ним давало перевагу у веденні бойових дій, що сприяло захопленню влади у місті.
Прилуки з давніх-давен були знані як торгівельний центр. Зокрема базар у м. Прилуки розташовувався ще з минулих часів під стінами фортеці і протягом всіх історичних періодів не змінював свого місця розташування.
У кінці ХІХ – на початку ХХ століття на цьому місці розташовувалась садиба міщанина Костянтина Будики. До неї входили одноповерховий дерев’яний обкладений цеглою будинок та одноповерховий дерев’яний флігель.
Останні новини
"Садиби творчості й добра"м. Прилуки - флігель у садибі Скоропадського
м. Прилуки - садиба Тарновського
с. Линовиця, оглядова вежа у садибі де Бальменів
м. Прилуки, садиба Шкуратова
Всі новини