Історія музею

Прилуцький краєзнавчий музей імені В. І. Маслова є одним із найстаріших в Україні. Його музейне зібрання нараховує близько 65 тисяч музейних предметів.

Експозиція відділу історії знайомить відвідувачів з минулим Приудайського краю від найдавніших часів до сьогодення. Тут представлено п'ять залів, кожен з яких відповідає певному періоду історії краю.

Перший зал дає можливість заглянути в літнє поселення первісної людини, розглянути кераміку прадавніх слов’ян. Наступний зал сповнює духом подій становлення славного козацтва. Представлені тут гармати, ядра, мортири, стріли дають можливість відчути біль поразок та велич перемог українського народу у Національній Визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького та 133–річну історію існування Прилуцького козацького полку. Наступним сподвижником української ідеї можна сміливо назвати представленого у третьому залі ― Т. Г. Шевченка, котрий декілька разів побував на Прилуччині в період, коли місто входило до складу Полтавської губернії. До четвертого залу запрошує буреломне ХХ століття з колективізацією, Голодомором 1932–1933 років, репресіями, та не менш страшним 1939 роком. У п’ятому залі експозиції відділу історії йдеться про численні здобутки нашого краю у промисловості, народному господарстві, культурі, освіті, медицині, спорті а також частина експозиції присвячена доленосним подіям в історії новітньої України: Помаранчевій революції, Революції Гідності та антитерористичній операції на сході країни.

В музеї розгорнута експозиція відділу флори і фауни Прилуччини, кожна зала якої має свій винятковий колір, а загадковості додає звуковий супровід, що дає змогу відчути себе у справжньому лісі, завдяки звукам живої природи.

Прилуцький краєзнавчий музей має філію, яка розташована у меморіальному будинку (1889 р. побудови), в якому народився Герой Радянського Союзу Олег Кошовий (м. Прилуки, вул. Київська, 255). Експозиція філії присвячена воїнам–прилучанам Другої світової війни. Окрім того у філіалі представлено інформацію про героїв війни в Афганістані.

Останні новини

День народження у музеї
Музей - це місце для пізнання та розваг! Детальніше
Майстер-клас з ткання гобеленів
Відродження традицій ткання у стінах краєзнавчого музею Детальніше
Розповсюдження амброзії полинолистої в м. Прилуки
Дослідження поширення амброзії полинолистої в м. Прилуки Детальніше
Білорічиця. Історія однієї світлини
Фотофакт належності ефіопського хлопчика Текле Хавар’ята до роду Рахманових Детальніше
Козацькі люльки у зібранні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова
Проведено дослідження козацьких люльок з зібрання музею. Детальніше
Всі новини