Історія музею

Прилуцький краєзнавчий музей імені В. І. Маслова є одним із найстаріших в Україні. Його музейне зібрання нараховує близько 65 тисяч музейних предметів.

Експозиція відділу історії знайомить відвідувачів з минулим Приудайського краю від найдавніших часів до сьогодення. Тут представлено п'ять залів, кожен з яких відповідає певному періоду історії краю.

Перший зал дає можливість заглянути в літнє поселення первісної людини, розглянути кераміку прадавніх слов’ян. Наступний зал сповнює духом подій становлення славного козацтва. Представлені тут гармати, ядра, мортири, стріли дають можливість відчути біль поразок та велич перемог українського народу у Національній Визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького та 133–річну історію існування Прилуцького козацького полку. Наступним сподвижником української ідеї можна сміливо назвати представленого у третьому залі ― Т. Г. Шевченка, котрий декілька разів побував на Прилуччині в період, коли місто входило до складу Полтавської губернії. До четвертого залу запрошує буреломне ХХ століття з колективізацією, Голодомором 1932–1933 років, репресіями, та не менш страшним 1939 роком. У п’ятому залі експозиції відділу історії йдеться про численні здобутки нашого краю у промисловості, народному господарстві, культурі, освіті, медицині, спорті а також частина експозиції присвячена доленосним подіям в історії новітньої України: Помаранчевій революції, Революції Гідності та антитерористичній операції на сході країни.

В музеї розгорнута експозиція відділу флори і фауни Прилуччини, кожна зала якої має свій винятковий колір, а загадковості додає звуковий супровід, що дає змогу відчути себе у справжньому лісі, завдяки звукам живої природи.

Прилуцький краєзнавчий музей має філію, яка розташована у меморіальному будинку (1889 р. побудови), в якому народився Герой Радянського Союзу Олег Кошовий (м. Прилуки, вул. Київська, 255). Експозиція філії присвячена воїнам–прилучанам Другої світової війни. Окрім того у філіалі представлено інформацію про героїв війни в Афганістані.

Останні новини

Виставка "Захисники земні й небесні"
З нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України у краєзнавчому музеї відкрито тематичну виставку. Детальніше
Екскурсія містом до Дня українського козацтва
Козацькими стежками міста. Детальніше
Зустрічі із школярами
Часткова відсутність експозиції - не привід зачинити двері!
Детальніше
Виставка "І буде жити Україна"
Символізм України на полотнах прилуцьких митців пензля. Детальніше
Виставка "Прилуки крізь віки"
Фотодокументальне представлення історії міста. Детальніше
Всі новини