![Гімназія Таісії Федоренко](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202010/42.jpg)
Неймовірно ошатна будівля з красивим деревяним різьбленним фасадом споруджена на поч. ХХ ст. і належав нащадкам дворянина, прапорщика Гижицького Михайло Олександровича.
На поч. ХХ ст. у ньому розмістилась приватна жіноча гімназія Таїсії Іринеївни Федоренко. Протягом 1885-1910 років Федоренко викладала у Прилуцьких жіночих гімназіях історію і географію. 1907 року у місті її зусиллями була відкрита й утримувалась приватна жіноча прогімназія, яка з 1911 року стала повною гімназією, мала 7 основних класів.
1920 р. гімназія реорганізована в 6-ту трудову школу. Разом з трудовою школою у приміщенні колишньої приватної гімназії працювали соц.–економічна школа, кооперативні курси, торгово–промислова школа. Школа мала електричне освітлення, водопровід і навіть теплі вбиральні, як їх тоді називали чепурильні. Окрім головного корпусу цей навчальний заклад мав ще два приміщення, які розміщувались поруч. Одне з яких літом 1927 року приєднане до головного корпусу школи.
У 1945 році школа реорганізована у середню та переведена на українську мову викладання. 1986 р. школа переведена до сучасного новозбудованого приміщення. А у цій будівлі згодом розмістилась допоміжна школа-інтернат, з 2003 року - Прилуцька філія МАУП.
Останні новини
"Ніч у музеї" - 2024![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202405/238_t.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/2024-05-21_21.16.12.jpg)
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
![](/foto/nofoto.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/IMAGE_2024-05-08_134159.jpg)
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202405/236_t.jpg)
Великодня майстерня
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202404/235_t.jpg)
![](https://museumpryluky.org.ua/foto/2024-04-27_14.45.00.jpg)
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
![](http://museumpryluky.org.ua/foto/news_foto/202404/234_t.jpeg)
Всі новини