Гімназія Таісії Федоренко

07 жовтня 2020 г.   724
Гімназія Таісії Федоренко

museumpryluky · Гімназія Таісії Федоренко

Неймовірно ошатна будівля з красивим деревяним різьбленним фасадом споруджена на поч. ХХ ст. і належав нащадкам дворянина, прапорщика Гижицького Михайло Олександровича.

На поч. ХХ ст. у ньому розмістилась приватна жіноча гімназія Таїсії Іринеївни Федоренко. Протягом 1885-1910 років Федоренко викладала у Прилуцьких жіночих гімназіях історію і географію. 1907 року у місті її зусиллями була відкрита й утримувалась приватна жіноча прогімназія, яка з 1911 року стала повною гімназією, мала 7 основних класів.

1920 р. гімназія реорганізована в 6-ту трудову школу. Разом з трудовою школою у приміщенні колишньої приватної гімназії працювали соц.–економічна школа, кооперативні курси, торгово–промислова школа. Школа мала електричне освітлення, водопровід і навіть теплі вбиральні, як їх тоді називали чепурильні. Окрім головного корпусу цей навчальний заклад мав ще два приміщення, які розміщувались поруч. Одне з яких літом 1927 року приєднане до головного корпусу школи. 

У 1945 році школа реорганізована у середню та переведена на українську мову викладання. 1986 р. школа переведена до сучасного новозбудованого приміщення. А у цій будівлі згодом розмістилась допоміжна школа-інтернат, з 2003 року - Прилуцька філія МАУП.

Гімназія Федоренко

Гімназія Федоренко
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі

 


Останні новини

Архітектура міста
Про архітектурні стилі історичних будівель Детальніше
"Народні традиції українського роду"
Відкрито виставку народних ремесел Прилуччини до Міжнародного дня сімї Детальніше
Театральне мистецтво та культура спілкування
Пізнання триває Детальніше
"Людина-посмішка"
Школярам про видатного земляка М. Ф.  Яковченка Детальніше
Місто - від давнини до сьогодення
Лекція з історії міста у Школі амбасадорів Детальніше
Всі новини