Гімназія Таісії Федоренко

07 жовтня 2020 г.   981
Гімназія Таісії Федоренко

museumpryluky · Гімназія Таісії Федоренко

Неймовірно ошатна будівля з красивим деревяним різьбленним фасадом споруджена на поч. ХХ ст. і належав нащадкам дворянина, прапорщика Гижицького Михайло Олександровича.

На поч. ХХ ст. у ньому розмістилась приватна жіноча гімназія Таїсії Іринеївни Федоренко. Протягом 1885-1910 років Федоренко викладала у Прилуцьких жіночих гімназіях історію і географію. 1907 року у місті її зусиллями була відкрита й утримувалась приватна жіноча прогімназія, яка з 1911 року стала повною гімназією, мала 7 основних класів.

1920 р. гімназія реорганізована в 6-ту трудову школу. Разом з трудовою школою у приміщенні колишньої приватної гімназії працювали соц.–економічна школа, кооперативні курси, торгово–промислова школа. Школа мала електричне освітлення, водопровід і навіть теплі вбиральні, як їх тоді називали чепурильні. Окрім головного корпусу цей навчальний заклад мав ще два приміщення, які розміщувались поруч. Одне з яких літом 1927 року приєднане до головного корпусу школи. 

У 1945 році школа реорганізована у середню та переведена на українську мову викладання. 1986 р. школа переведена до сучасного новозбудованого приміщення. А у цій будівлі згодом розмістилась допоміжна школа-інтернат, з 2003 року - Прилуцька філія МАУП.

Гімназія Федоренко

Гімназія Федоренко
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі

 


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкриє свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі матимуть можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки  та виставку сорочки «Біле по білому»   Родзинкою цьогорічної Ночі стане виставковий проект «Літери, якими створений світ» - – мультімедійні офорти, що оживають!!   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини