Прилуки • Жива історія Прилук

Сторінки (5): «12345»
Миколаївська церква з дзвіницею

Миколаївська церква з дзвіницею побудована 1720 року на кошти прилуцького полковника Гната Галагана разом з дзвіницею до Спасо-Преображенського собору.


Собор Різдва Пресвятої Богородиці

Однією з найстаріших культових споруд Прилук є собор Різдва Пресвятої Богородиці. Уперше він згадується 1618 року. Згодом, за полковництва Дмитра Горленка, побудували нову дерев’яну церкву, але простояла вона недовго, 1781 року споруда згоріла.


Гімназія №1 ім. Г. Вороного

Гімназія №1 ім. Г. Вороного - колишній будинок першого почесного громадянина Прилук Івана Скоропадського. Перший почесний громадянин Прилук Іван Скоропадський продав Міській управі свій будинок по вулиці Роменській (нині Київська) для облаштування під класичну чоловічу гімназію, що урочисто відчинила двері 22 вересня 1874 року.


Будинок Шкуратова Володимира Павловича

Будинок Шкуратова Володимира Павловича (колишня школа №4) у вигляді романтичного замку з баштою та шпилем побудований у 1912–14 роках у стилі неоготика статським радником Володимиром Павловичем Шкуратовим.


Полкова скарбниця

Полкова скарбниця - перша кам’яна будівля в Прилуках, побудована на початку 18 століття в межах тогочасної Прилуцької фортеці. Барокова споруда одноповерхова, з підвалом, товщина стін сягає до одного метра.


Прилуцька міська рада (будинок купця Золотарьова Н.Ц.)

У кінці ХІХ- на початку ХХ століттях на цьому місці розташовувалась садиба з 5 будинками, яка належала прилуцькому купцю Золотарьову Нахіму Цалевичу.


Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова (будинок Кисловського М.І.)

У кінці ХІХ - на початку ХХ століття на цьому місці стояла садиба площею 320 кв. саж. і перебувала у власності прилуцького міського голови, купця третьої гільдії, власника одного з найкращих прилуцьких мануфактурних магазинів і наймоднішого ательє чоловічого одягу Кисловського Миколи Івановича.


Міський Будинок культури

На кінець 19 та на початку 20 століть у Прилуках активно розвивалося та діяло театральне мистецтво. В цей час прилуцький міщанин Бродський і його компаньйон, власник цегельного заводу Штонда, вирішили побудувати театральну споруду, котра не поступалася б столичній.


Тютюнова компанія "ВАТ-Прилуки"

У минулому комбінат тютюновий. 22.01.1889 р. в с. Бродки (близько 1900 р. приєднане до м. Прилуки) засновано тютюнова фабрика "Товариства Б. З. Рабіновича і З. Н. Фраткіна".


Гімназія № 5 ім. В. А. Затолокіна

Школа створена у 1918/19 навчальному році, як Прилуцька хлоп'яча середня.


Сторінки (5): «12345»

Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини