Прилуки • Жива історія Прилук

Сторінки (5): «12345»
Миколаївська церква з дзвіницею

Миколаївська церква з дзвіницею побудована 1720 року на кошти прилуцького полковника Гната Галагана разом з дзвіницею до Спасо-Преображенського собору.


Собор Різдва Пресвятої Богородиці

Однією з найстаріших культових споруд Прилук є собор Різдва Пресвятої Богородиці. Уперше він згадується 1618 року. Згодом, за полковництва Дмитра Горленка, побудували нову дерев’яну церкву, але простояла вона недовго, 1781 року споруда згоріла.


Гімназія №1 ім. Г. Вороного

Гімназія №1 ім. Г. Вороного - колишній будинок першого почесного громадянина Прилук Івана Скоропадського. Перший почесний громадянин Прилук Іван Скоропадський продав Міській управі свій будинок по вулиці Роменській (нині Київська) для облаштування під класичну чоловічу гімназію, що урочисто відчинила двері 22 вересня 1874 року.


Будинок Шкуратова Володимира Павловича

Будинок Шкуратова Володимира Павловича (колишня школа №4) у вигляді романтичного замку з баштою та шпилем побудований у 1912–14 роках у стилі неоготика статським радником Володимиром Павловичем Шкуратовим.


Полкова скарбниця

Полкова скарбниця - перша кам’яна будівля в Прилуках, побудована на початку 18 століття в межах тогочасної Прилуцької фортеці. Барокова споруда одноповерхова, з підвалом, товщина стін сягає до одного метра.


Прилуцька міська рада (будинок купця Золотарьова Н.Ц.)

У кінці ХІХ- на початку ХХ століттях на цьому місці розташовувалась садиба з 5 будинками, яка належала прилуцькому купцю Золотарьову Нахіму Цалевичу.


Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова (будинок Кисловського М.І.)

У кінці ХІХ - на початку ХХ століття на цьому місці стояла садиба площею 320 кв. саж. і перебувала у власності прилуцького міського голови, купця третьої гільдії, власника одного з найкращих прилуцьких мануфактурних магазинів і наймоднішого ательє чоловічого одягу Кисловського Миколи Івановича.


Міський Будинок культури

На кінець 19 та на початку 20 століть у Прилуках активно розвивалося та діяло театральне мистецтво. В цей час прилуцький міщанин Бродський і його компаньйон, власник цегельного заводу Штонда, вирішили побудувати театральну споруду, котра не поступалася б столичній.


Тютюнова компанія "ВАТ-Прилуки"

У минулому комбінат тютюновий. 22.01.1889 р. в с. Бродки (близько 1900 р. приєднане до м. Прилуки) засновано тютюнова фабрика "Товариства Б. З. Рабіновича і З. Н. Фраткіна".


Гімназія № 5 ім. В. А. Затолокіна

Школа створена у 1918/19 навчальному році, як Прилуцька хлоп'яча середня.


Сторінки (5): «12345»