Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова (будинок Кисловського М.І.)

28 вересня 2020 г.   867
Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова (будинок Кисловського М.І.)

museumpryluky · Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова

У кінці ХІХ - на початку ХХ століття на цьому місці стояла садиба площею 320 кв. саж. і перебувала у власності прилуцького міського голови, купця третьої гільдії, власника одного з найкращих прилуцьких мануфактурних магазинів і наймоднішого ательє чоловічого одягу Кисловського Миколи Івановича.

До садиби входило два будинки і дерев’яний флігель. В одному з будинків працювала сельтерська лавочка, в іншому, де зараз музей, на першому поверсі - кравецька, а на другому - кондитерська. Будівля побудована в стилі модерн. У 1917 році все майно Кисловського перейшло у власність іншої людини. У період окупації міста нацистами у 1941-1943 роках приміщення було майже зруйноване, але після визволення споруду відбудували, зберігши при цьому її зовнішню оздобу.

З 1950 по 1961 роки в ньому розташовувався гідромеліоративний технікум, а потім інші установи: Будинок піонерів та школярів, жіноча консультація, художній салон "Зодчий" та інші. У 2007 році приміщення передано краєзнавчому музею.
 
Декілька років тому до споруди зробили прибудову в тому ж архітектурному стилі.

Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкриє свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі матимуть можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки  та виставку сорочки «Біле по білому»   Родзинкою цьогорічної Ночі стане виставковий проект «Літери, якими створений світ» - – мультімедійні офорти, що оживають!!   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини