Гімназія № 5 ім. В. А. Затолокіна

09 серпня 2020 г.   1174
Гімназія № 5 ім. В. А. Затолокіна

Гімназія № 5  створена у 1918/19 навчальному році в приміщенні чоловічої гімназії, як Прилуцька хлоп'яча середня школа з рос. мовою навчання. У 7 класах навчалося 503 учні. 1920 вона названа 5-ю трудовою школою.

 З 1923 реорганізована в єврейську середню школу. У  молодших 3-х класах викладання проводилося єврейською, в старших класах - російською мовою. У 7 класних кімнат навчалося 194 учнів, налічувалося 11 викладачів.

1925 містилася на Кооперативній площі (Базарна площа) в одноповерховому дерев'яному будинку (колишній флігель гімназії жіночої).  307 учнів навчалося у дві зміни, викладання велося єврейською мовою, а з 1938 викладання в школі проводилося вже російською.

Під час окупації міста в Другій світовій війні приміщення школи було зайняте під військовий шпиталь. Під час відступу німців приміщення було спалене й школа тимчасово перестала існувати.

1946 рішенням міськвиконкому з школи № 1 виділені класи з російською мовою викладання й з них утворена семирічна школа № 5. Спочатку школа перебувала в приміщенні школи № 2, де працювала у другу зміну, а потім була переведена до свого відремонтованого приміщення по вул. Галаганівській № 14 (сучасний Центр науково-технічної творчості молоді).

У школі проводилася дослідницька робота з рослинництва, вона не раз отримувала медалі на виставках, працював гурток юних мічурінців.

1954 школу перетворено у середню загальноосвітню, а з 1961 - у середню загально політехнічну з трудовим навчанням.

1963 добудовано 5 класних кімнат. 1966 у школі налічувалося 785 учнів, 47 викладачів. Приміщення не вистачало і згодом школі виділено ще один будинок на вул. Садовій.

1 вересня 1972 школа № 5 переведена до новозбудованого приміщення на 960 учнів.

Розташовується на вул. Вокзальній № 22.


Останні новини

"Садиби творчості й добра"
Проєкт за фінансової підтримки УКФ. Садиби - не просто культурні пам’ятки минулого, вони є носіями істрочних та культурних цінностей, що далеко виходять за рамки часу, є джерелом наших пізнань, виразником народної свідомості та ідентичності. Детальніше
м. Прилуки - флігель у садибі Скоропадського
м. Прилуки - флігель у садибі Скоропадського Детальніше
м. Прилуки - садиба Тарновського
м. Прилуки - садиба Тарновського Детальніше
с. Линовиця, оглядова вежа у садибі де Бальменів
с. Линовиця, оглядова вежа у садибі де Бальменів Детальніше
м. Прилуки, садиба Шкуратова
м. Прилуки, садиба Шкуратова Детальніше
Всі новини