Гімназія №1 ім. Г. Вороного

28 вересня 2020 г.   1341
Гімназія №1 ім. Г. Вороного

museumpryluky · Гімназія №1 ім. Г. Вороного

Гімназія №1 ім. Г. Вороного - колишній будинок першого почесного громадянина Прилук Івана Скоропадського. Перший почесний громадянин Прилук Іван Скоропадський продав Міській управі свій будинок по вулиці Роменській (нині Київська) для облаштування під класичну чоловічу гімназію, що урочисто відчинила двері 22 вересня 1874 року.

1884-го учні отримали й власну домову Іллінську церкву. Зі спогадів Костянтина Щербини і Сергія Маслова, які були випускниками Прилуцької чоловічої гімназії, встановлено, що на другому її поверсі знаходився актовий зал для урочистих подій, а навчальні кабінети мали багато наочних приладів, що стояли на відкритих стелажах уздовж стін.

Будівля гімназії була асиметричною: при зведенні вона планувалася як палац багатого поміщика, а не як навчальний заклад. Ставши навчальним центром, у подальшому цього призначення будівля не змінювала: у 1920 році тут розміщувалася єдина трудова школа, пізніше - педагогічний технікум. Під час Другої світової війни 1941-1945 рр. будинки згоріли. У повоєнні роки основний двоповерховий будинок гімназії був відновлений і значно перебудований.

Добудована двоповерхова права частина і перероблений парадний вхід не тільки зробили будівлю гармонійною за композицією, а й надали їй поважного вигляду. Збережені елементи автентичного оздоблення вікон передають подих часу і уявно переносять у ХІХ століття… У відновленому приміщенні розташувалася середня загальноосвітня школа №1, яка в наш час реорганізована в гімназію імені Георгія Вороного.

Гімназія №1, поч. ХХ ст.

Гімназія №1, поч. ХХ ст.

Гімназія №1, поч. ХХ ст.

Гімназія №1, поч. ХХ ст.

Клас гімназії

Клас гімназії


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкриє свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі матимуть можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки  та виставку сорочки «Біле по білому»   Родзинкою цьогорічної Ночі стане виставковий проект «Літери, якими створений світ» - – мультімедійні офорти, що оживають!!   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини