Прилуки • Жива історія Прилук

Сторінки (5): «12345»
Пантелеймонівська церква

Храм зведений  у руському стилі, мурований, одно банний, квадратний в плані. Вінчає невелику споруду намет на восьмерику. Фасади оздоблено з використанням звичайної та лекальної цегли.


Гімназія Таісії Федоренко

Неймовірно ошатна будівля з красивим деревяним різьбленним фасадом споруджена на поч. ХХ ст. і належала нащадкам дворянина, прапорщика Гижицького Михайло Олександровича.


Брама

Загадковим об’єктом для багатьох містян в центральній частині міста є брама, що розташована поряд з Стрітенським храмом. Адже не кожен знає про її функціональне призначення.


Памятка археології "Городище"

Тисячу років тому люди вибрали високий берег річки Удай для свого проживання. Про це свідчать археологічні пам’ятки. Зокрема, в центрі сучасного міста, на території валу, на мисоподібному виступі правобережної тераси ріки Удаю знаходиться пам’ятка археології - Городище.


Центральна площа

Центральна площа – улюблене місце відпочинку прилучан та гостей міста. Оскілька ще в на початку ХХ ст. на площі відбувався базар то і назву вона носила Базарна до 1917 р.


Прилуцький міський центр науково-технічної творчості молоді

Центр науково-технічної творчості молоді створений  у жовтні 1957 року як станція юних техніків при Будинку піонерів. При станції діяли авіамодельний, фото-, кіно- та радіо гуртки, в яких займалося 90 дітей. За період свого існування цей заклад декілька разів змінював свою адресу.


Меморіал-сквер "Вічної Слави"

Серед меморіальних пам’яток Прилук особливе місце займає Меморіал - сквер Вічної Слави. На початку ХХ століття на цьому місці був невеликий міський сквер в якому у 1919 році були поховані 28 червоноармійців, що загинули у боях з білогвардійськими угрупуваннями під керівництвом Ангела.


Прилуцький професійний ліцей

У 1895 році на пустирі поблизу Ярмаркової площі був побудований винний очисний склад Міністерства фінансів Росії.


Філія музею ім. О. Кошового

По вулиці Київській, утопаючи у зелені дерев, під високою ялиною, привертає до себе  увагу перехожих дерев’яний з віконницями, під залізним дахом будинок.


Прилуцьке відділення поштового звязку Україїни

На території України організації регулярних поштових зв'язків передувала (з середини 9 ст.) повинність населення виставляти для княжих гінців коней з повозами.


Сторінки (5): «12345»

Останні новини

День народження у музеї
Музей - це місце для пізнання та розваг! Детальніше
Майстер-клас з ткання гобеленів
Відродження традицій ткання у стінах краєзнавчого музею Детальніше
Розповсюдження амброзії полинолистої в м. Прилуки
Дослідження поширення амброзії полинолистої в м. Прилуки Детальніше
Білорічиця. Історія однієї світлини
Фотофакт належності ефіопського хлопчика Текле Хавар’ята до роду Рахманових Детальніше
Козацькі люльки у зібранні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова
Проведено дослідження козацьких люльок з зібрання музею. Детальніше
Всі новини