Останні новини

Сторінки (23): «-10151617181920212223»
Залізничний вокзал

На початку ХХ століття революціонери-більшовики говорили, що головне захопити основні пункти життєдіяльності міста, а саме – телефон, телеграф і вокзал. Як говорили так і чинили. У період Української революції залізний вокзал був стратегічно важливим об’єктом. Керування ним давало перевагу у веденні бойових дій,  що сприяло захопленню влади у місті.


Базар

Прилуки з давніх-давен були знані як торгівельний центр. Зокрема базар у м. Прилуки розташовувався ще з минулих часів під стінами фортеці і протягом всіх історичних періодів не змінював свого місця розташування.


Дитяча бібліотека ім. П.П. Білецького-Носенка (будинок лікаря Будики К.)

У кінці ХІХ – на початку ХХ століття на цьому місці розташовувалась садиба міщанина Костянтина Будики. До неї входили одноповерховий дерев’яний обкладений цеглою будинок та одноповерховий дерев’яний флігель.


Кам’яниця в садибі Скоропадського Івана Михайловича

У книзі "Прилуки. Місто старовинне" краєзнавець Георгій Гайдай зазначив: "Загадковою та романтичною спорудою є ще одна кам’яниця, що на розі вулиць Київської та Гімназичної, біля середньої школи №1.


Школа мистецтв (будинок купця Московченка Ф. Г.)

У кінці ХІХ на початку ХХ століття на розі вулиць Олександрівської (сучасна Київська) та Вокзальної розміщувалась садиба купця першої гільдії Московченка Федора Григоровича.


Музична школа ім. Л. Ревуцького

У ХІХ – на початку ХХ століть у Прилуках проживало чимало єврейського населення. Для повноцінного буття вони будували свої навчальні заклади та молитовні будинки.


Спасо-Преображенський собор

Уперше дерев'яну Спаську церкву побудовано приблизно в 1653–1655 роках. Наприкінці 17 – на поч. 18 ст. храм згорів, а на його місці в 1710–20 роках за кошти прилуцького полковника Гната Галагана споруджено нову муровану п'ятибанну церкву в стилі бароко.


Миколаївська церква з дзвіницею

Миколаївська церква з дзвіницею побудована 1720 року на кошти прилуцького полковника Гната Галагана разом з дзвіницею до Спасо-Преображенського собору.


Собор Різдва Пресвятої Богородиці

Однією з найстаріших культових споруд Прилук є собор Різдва Пресвятої Богородиці. Уперше він згадується 1618 року. Згодом, за полковництва Дмитра Горленка, побудували нову дерев’яну церкву, але простояла вона недовго, 1781 року споруда згоріла.


Гімназія №1 ім. Г. Вороного

Гімназія №1 ім. Г. Вороного - колишній будинок першого почесного громадянина Прилук Івана Скоропадського. Перший почесний громадянин Прилук Іван Скоропадський продав Міській управі свій будинок по вулиці Роменській (нині Київська) для облаштування під класичну чоловічу гімназію, що урочисто відчинила двері 22 вересня 1874 року.


Сторінки (23): «-10151617181920212223»

Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкриє свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі матимуть можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки  та виставку сорочки «Біле по білому»   Родзинкою цьогорічної Ночі стане виставковий проект «Літери, якими створений світ» - – мультімедійні офорти, що оживають!!   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини