Прилуки • Жива історія Прилук

Сторінки (5): «12345»
Прилуцький агротехнічний коледж

Споруда побудована у 1954–61 роках для одного з навчальних закладів міста. З 1962 року заклад отримав назву Прилуцький технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства.


Перехрестя вулиць Київська та Коптєва

Зараз ти знаходишся в унікальному місці! Сотні років тому, звідси починався шлях до княжого міста Переяслав. На цьому місці проходили оборонні вали прилуцької фортеці. У двоповерховому будинку, що через дорогу ліворуч був банк Взаємного кредиту.


Ліцей № 10

Бути чи не бути патріотом - вирішувати кожному. Але жити у своїй країні і не вважати себе її частиною - якось невірно.


Залізничний вокзал

На початку ХХ століття революціонери-більшовики говорили, що головне захопити основні пункти життєдіяльності міста, а саме – телефон, телеграф і вокзал. Як говорили так і чинили. У період Української революції залізний вокзал був стратегічно важливим об’єктом. Керування ним давало перевагу у веденні бойових дій,  що сприяло захопленню влади у місті.


Базар

Прилуки з давніх-давен були знані як торгівельний центр. Зокрема базар у м. Прилуки розташовувався ще з минулих часів під стінами фортеці і протягом всіх історичних періодів не змінював свого місця розташування.


Дитяча бібліотека ім. П.П. Білецького-Носенка (будинок лікаря Будики К.)

У кінці ХІХ – на початку ХХ століття на цьому місці розташовувалась садиба міщанина Костянтина Будики. До неї входили одноповерховий дерев’яний обкладений цеглою будинок та одноповерховий дерев’яний флігель.


Кам’яниця в садибі Скоропадського Івана Михайловича

У книзі "Прилуки. Місто старовинне" краєзнавець Георгій Гайдай зазначив: "Загадковою та романтичною спорудою є ще одна кам’яниця, що на розі вулиць Київської та Гімназичної, біля середньої школи №1.


Школа мистецтв (будинок купця Московченка Ф. Г.)

У кінці ХІХ на початку ХХ століття на розі вулиць Олександрівської (сучасна Київська) та Вокзальної розміщувалась садиба купця першої гільдії Московченка Федора Григоровича.


Музична школа ім. Л. Ревуцького

У ХІХ – на початку ХХ століть у Прилуках проживало чимало єврейського населення. Для повноцінного буття вони будували свої навчальні заклади та молитовні будинки.


Спасо-Преображенський собор

Уперше дерев'яну Спаську церкву побудовано приблизно в 1653–1655 роках. Наприкінці 17 – на поч. 18 ст. храм згорів, а на його місці в 1710–20 роках за кошти прилуцького полковника Гната Галагана споруджено нову муровану п'ятибанну церкву в стилі бароко.


Сторінки (5): «12345»

Останні новини

Виставка "Квіти. Дерево життя"
Детальніше
"Історія та культура ромів на Прилуччині"
Дослідження життя ромів на території Прилуччини. Детальніше
"Євреї на Прилуччині"
Тема проживання євреїв на Прилуччині Детальніше
Виставка "Цінності близькі й далекі"
15 лютого у виставковій залі музею відбулося відкриття виставки ВолодимираМихайловича Пащенка - українського ученого, письменника, художника, редактора-видавця, митця.  Детальніше
Акція"Музейне селфі"
Акція з метою паромоції локальної спадщини Детальніше
Всі новини