Прилуцький агротехнічний коледж

04 жовтня 2020 г.   1331
Прилуцький агротехнічний коледж

Агроколедж, 80-і р. ХХ ст.

museumpryluky · Прилуцький агротехнічний коледж

Споруда побудована у 1954–61 роках для одного з навчальних закладів міста. З 1962 року заклад отримав назву Прилуцький технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства.

Нині його назва – Прилуцький агротехнічний коледж. В учбовому корпусі площею 3240 кв. м. розміщені адміністративні служби, навчальні аудиторії, кабінети, актовий зал, спортзал, бібліотека з читальним залом. В подвір’ї коледжу у 2010 році встановлене погруддя Т. Г. Шевченку, яке раніше розташовувалось по вулиці Пирятинській. Між будинком технікуму та гуртожитку протікала річка Муховець (до 1917 р. тут був місток).

На місці гуртожитку технікума стояла будівля «Держкіно», де працював магазин «Торгзін» (торгівля з іноземцями). Розквіт організації припав на голодні 1930-ті роки — з погіршенням продовольчої ситуації на українських землях та репресивною політикою радянського уряду — в часи Голодомору в Україні 1932–1933. Саме у «Торгзині» можна було в обмін на дорогоцінні метали і камені отримати  продукти харчування. Керівник «Торгзіну» Артур Сташевський покладав на агентів «Торгзіну» конкретні завдання: вилучення у голодуючого населення золота, валюти, інших цінностей. Люди буквально викуповували своє життя у комуністів.

 

Агроколедж

Агроколедж
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі

 


Останні новини

Ніч у музеї 2025
16 травня 2025 в рамках відзначення Міжнародного дня музеїв відбулася вечірня екскурсія "Непроста історя Прилук" за участі відомого історика, дослідника Володимира Пилипенка. Детальніше
Майстер - клас "Чаклування над великоднім яйцем"
Детальніше
ВИСТАВКА "ШЕВЧЕНКО У МИСТЕЦТВІ ТА НУМІЗМАТИЦІ"
Детальніше
Новорічний майстер-клас з виготовлення дідуха
Дідух - дерево родини і світу. Разом з 5 класом ліцею №3 поверталися до традицій наших предків.  Детальніше
"Садиби творчості й добра"
Проєкт за фінансової підтримки УКФ. Садиби - не просто культурні пам’ятки минулого, вони є носіями істрочних та культурних цінностей, що далеко виходять за рамки часу, є джерелом наших пізнань, виразником народної свідомості та ідентичності. Детальніше
Всі новини