Кам’яниця в садибі Скоропадського Івана Михайловича

30 вересня 2020 г.   839
Кам’яниця в садибі Скоропадського Івана Михайловича

museumpryluky · Кам’яниця в садибі Скоропадського Івана Михайловича

У книзі "Прилуки. Місто старовинне" краєзнавець Георгій Гайдай зазначив: "Загадковою та романтичною спорудою є ще одна кам’яниця, що на розі вулиць Київської та Гімназичної, біля середньої школи №1.

Вона раніше нагадувала середньовічний шляхетний замок з баштою і вузькими вікнами-бійницями, збудований у старовинній родовій садибі знаменитого козацько-старшинського роду Скоропадських, що дав Україні двох гетьманів».

Ця оригінальна мурована двоповерхова споруда за багато років свого існування перебудовувалась, деякі дослідники (зокрема, чернігівський архітектор, кандидат наук Карнабіда) вважали, що це старовинна кам’яниця козацької доби, перебудована у ХІХ столітті в стилі романтизму; не можна виключити також, що флігель побудували разом із головним будинком у другій половині ХІХ століття (е припущення потребує спеціального історико-архітектурного дослідження). Тепер у кам’яниці працює телекомпанія "ТБ-Прилуки". Будівля відремонтована і є справжньою окрасою міста.


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкриє свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі матимуть можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки  та виставку сорочки «Біле по білому»   Родзинкою цьогорічної Ночі стане виставковий проект «Літери, якими створений світ» - – мультімедійні офорти, що оживають!!   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини