Школа № 14

07 серпня 2020 г.   395
Школа № 14

Історія школи розпочинається з навчального закладу - училища імені Кислих, яке знаходилось по вул. Вокзальній (зараз - кафе «Ласуня»). Сім‘я Кислих віддала один із своїх будинків під міський навчальний заклад.

Після революції вище початкове училище імені Кислих було перейменоване в трудову школу № 3. Унаслідок скорочення шкіл, у 1922 році трудова школа перестала існувати й через деякий час у цьому приміщенні була відкрита школа № 57 Південно-Західної залізничної дороги, яка стала відомчим навчальним закладом управління Південної залізниці.

Викладачі школи мали форму, яка нагадувала одяг залізничників, за що містяни назвали її «комісарівською».

Хлопці та дівчата навчалися в окремих класах. Вони доглядали за садом залізничного клубу. Зараз це територія ринку «Привіз», біля залізничного вокзалу. Узимку учні розчищали сніг на коліях, розвантажували вагони.

У роки Другої світової війни приміщення школи дуже постраждало й певний час вона знаходилась в гуртожитку медичного училища по вул. Котляревського № 93. 

Після війни школі передали двоповерхове приміщення по вулиці Садовій. Тут і сьогодні знаходиться цей навчальний заклад.

1998 року приміщення бувшого дитячого садка заводу «Будмаш» було передано школі. У цьому ж році вона стала середньою. Уперше випускники 9-го класу продовжили навчання в стінах рідної школи.

З 2001-го року в школі запроваджено семестрово-блочно-залікову систему навчання, а з грудня 2002-го року - цільову комплексну програму «Крок за кроком до здоров‘я». 

У 2012-му році школа отримала офіційний статус школи сприяння здоров‘ю, що підтверджено сертифікатом освітньо-інформаційного центру з розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров‘ю. 

Значна увага приділяється іншомовній освіті. У школі, окрім української, вивчаються: англійська, французька, польська та російська мови. Також здійснюється міжнародна співпраця. Налагоджені зв‘язки з Міжнародною Академією культури безпеки, екології та здоров‘я, співпраця з Корпусом Миру США в Україні, Суспільною Академією Наук м. Кракова (Польща).

Знаходиться за адресою вул. Садова, 106.

https://krocschool14.ucoz.ua

 


Останні новини

Архітектура міста
Про архітектурні стилі історичних будівель Детальніше
"Народні традиції українського роду"
Відкрито виставку народних ремесел Прилуччини до Міжнародного дня сімї Детальніше
Театральне мистецтво та культура спілкування
Пізнання триває Детальніше
"Людина-посмішка"
Школярам про видатного земляка М. Ф.  Яковченка Детальніше
Місто - від давнини до сьогодення
Лекція з історії міста у Школі амбасадорів Детальніше
Всі новини