Ліцей № 6

05 серпня 2020 г.   605
Ліцей № 6

Ліцей № 6 бере свій початок від Прилуцької приватної прогімназії. Прогімназія – це 4-класний навчальний заклад, який відповідав чотирьом молодшим класам гімназії. Федоренко Таїсія Іринеївна на свої кошти заснувала прогімназію для навчання дітей – дівчаток з Європейських родин. Дата заснування – 24 січня 1907 року, про що свідчить документ із канцелярії попечителя Київського навчального округу.   Навчання у прогімназії 4 роки. Приміщення займало два будинки по вулиці Садовій, 59, які відокремлювалися вузеньким двориком.   У прогімназії було 5 основних груп (класів), де навчалася 191 учениця. Всіх службовців було 13 чоловік. Навчальному процесу сприяла фундаментальна бібліотека, ревізійні списки якої нараховують 2 тисячі томів російської та зарубіжної класики. Викладались російська, німецька та французька мови, історія, географія, математика, правопис, рукоділля, малювання, закон божий, фізика. Навчання велося російською мовою.

Після жовтневого перевороту 1917 року школи підпорядковувалися державі і поступово приватні гімназії були ліквідовані. Прогімназія Федоренків була ліквідована 1 лютого 1919 року. В 1923 році на базі прогімназії була заснована шоста семирічна трудова школа ім. Карла Маркса. Зберігся документ про створення школи від 2 листопада 1923 року. До Другої світової війни в 1940-1941роках у школі навчалося 615 учнів, було 15 класів, працювало 26 учителів.

З 1 вересня 1986 школа переведена до сучасного новозбудованого приміщення на 1176 учнівських місць. У триповерховому приміщенні є 19 кабінетів, лабораторії, бібліотека з читальним залом, їдальня, спортивний та актовий зали, тир, столярна та слюсарна майстерні, кабінет домоводства.

Станом на 2021 рік в школі навчається 804 учні, викладацький склад – 68 педагогів.

Серед випусників школи: головний режисер Національного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна Артемій Аніщенко, параолімпійський чемпіон з футболу Олег Лень, футболіст Іван Кривошеєнко.

Розташована на вул. Київській № 232.