Прокладена у першій половині 19 ст. У той час вона перетинала майже все місто з заходу на схід - від вул. Алгазіна (в мин. Військової) до вул. Перемоги (в мин. Йорданської), далі повертала на південний схід до вул. Київській (в мин. Київсько-Роменській). Перетинала також Базарну площу, на якій розташовувався собор Різдва Богородиці (1817), звідки вулиця й отримала свою назву. Згодом західну частину вул. Соборної названо вул. І.Скоропадського на честь почесного громадянина м. Прилук І. М. Скоропадського, нащадка знатного козацько-старшинського роду, діда останнього гетьмана Української Держави Павла Скоропадського.
З квітня 1919 вулиця перейменована на честь О. Г. Бособрода - революціонера-більшовика, вбитого 1918 р. в приміщенні Земства на цій вулиці.
1900 налічувалося 71 володіння (у т.ч. 6 пустирів), 82 житлові будинки. Наприкінці 19 та на поч. 20 ст. на вулиці містилися: Земський дім, Земська станція, садиба Скоропадського з гарним садом, озерами й острівцями, склади товариства нафтового виробництва братів Нобель. У 1930-х pp. - артіль «Металіст», Радіовузол, М'ятний завод, у колишньому Земському домі містився піонерський клуб.
З 2015 року вулиці повернуто назву вул. І. Скоропадського.
Останні новини
"Садиби творчості й добра"м. Прилуки - флігель у садибі Скоропадського
м. Прилуки - садиба Тарновського
с. Линовиця, оглядова вежа у садибі де Бальменів
м. Прилуки, садиба Шкуратова
Всі новини