Будинок Тарновського

20 липня 2021 г.   1318
Будинок Тарновського

 У другій половині ХІХ століття в Прилуках, на Броварках, предводитель дворянства Пирятинського повіту, активний учасник створення і почесний попечитель Прилуцької жіночої гімназії  Володимир Васильович Тарновський          розпочав будівництво власної садиби. На початку ХХ століття вона займала доволі значну частину міського кварталу між вулицями Гімназичною та Котляревського. 1888 року споруджено головний садибний будинок.  І тоді, ж у глибині кварталу, сформовано зі столітніх дерев, які там росли, декоративний парк з алеями й полянами. Тарновський доповнив парк екзотичними рослинами. Неподалік від будинку споруджено дерев'яний флігель на 5 кімнат. З боку вулиці Соборної садиба обнесена цегляним муром зі стрільчатою готичною брамою.

  У своїй садибі Володимир Васильович почав створювати власну домашню картинну галерею. В основному збирав живопис і скульптуру західноєвропейських майстрів. Сьогодні можна лише уявити, які шедеври мистецтва могли зберігатися у цьому маєтку.

Садиба належала Тарновським до початку ХХ століття. Після 1916 року будівля переходила від власника до власника, а у 1920-х роках її націоналізували, після чого в ній у різні часи містилися такі установи й заклади, як Прилуцьке відділення ДПУ з катівнями у підвалі, місцеве гестапо, райком комсомолу, дитяча лікарня, Міжрайонний реєстраційно-екзаменаційний відділ ДАІ, бібліотека краєзнавчого музею. А нині тут знаходяться Прилуцька філія «Чернігівстандартметрологія» та один із відділів поліції.

 

Будинок Тарновського

Будинок Тарновського
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі

 

 

 


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини