Будинок Тарновського

20 липня 2021 г.   672
Будинок Тарновського

 У другій половині ХІХ століття в Прилуках, на Броварках, предводитель дворянства Пирятинського повіту, активний учасник створення і почесний попечитель Прилуцької жіночої гімназії  Володимир Васильович Тарновський          розпочав будівництво власної садиби. На початку ХХ століття вона займала доволі значну частину міського кварталу між вулицями Гімназичною та Котляревського. 1888 року споруджено головний садибний будинок.  І тоді, ж у глибині кварталу, сформовано зі столітніх дерев, які там росли, декоративний парк з алеями й полянами. Тарновський доповнив парк екзотичними рослинами. Неподалік від будинку споруджено дерев'яний флігель на 5 кімнат. З боку вулиці Соборної садиба обнесена цегляним муром зі стрільчатою готичною брамою.

  У своїй садибі Володимир Васильович почав створювати власну домашню картинну галерею. В основному збирав живопис і скульптуру західноєвропейських майстрів. Сьогодні можна лише уявити, які шедеври мистецтва могли зберігатися у цьому маєтку.

Садиба належала Тарновським до початку ХХ століття. Після 1916 року будівля переходила від власника до власника, а у 1920-х роках її націоналізували, після чого в ній у різні часи містилися такі установи й заклади, як Прилуцьке відділення ДПУ з катівнями у підвалі, місцеве гестапо, райком комсомолу, дитяча лікарня, Міжрайонний реєстраційно-екзаменаційний відділ ДАІ, бібліотека краєзнавчого музею. А нині тут знаходяться Прилуцька філія «Чернігівстандартметрологія» та один із відділів поліції.

 

Будинок Тарновського

Будинок Тарновського
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі

 

 

 


Останні новини

День народження у музеї
Музей - це місце для пізнання та розваг! Детальніше
Майстер-клас з ткання гобеленів
Відродження традицій ткання у стінах краєзнавчого музею Детальніше
Розповсюдження амброзії полинолистої в м. Прилуки
Дослідження поширення амброзії полинолистої в м. Прилуки Детальніше
Білорічиця. Історія однієї світлини
Фотофакт належності ефіопського хлопчика Текле Хавар’ята до роду Рахманових Детальніше
Козацькі люльки у зібранні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова
Проведено дослідження козацьких люльок з зібрання музею. Детальніше
Всі новини