Миколаївська церква з дзвіницею

29 вересня 2020 г.   1900
Миколаївська церква з дзвіницею

museumpryluky · Миколаївська церква з дзвіницею

Миколаївська церква з дзвіницею побудована 1720 року на кошти прилуцького полковника Гната Галагана разом з дзвіницею до Спасо-Преображенського собору.

1817 року під час пожежі будівля пошкоджена й перебудована. Споруда в стилі бароко, декор із класичними мотивами. Складається з однонефної церкви з гранчастою апсидою та двох'ярусної дзвіниці. Перший ярус дзвіниці – четверик, другий – циліндричний об'єм з арковими отворами, де розміщувалися дзвони. Завершує дзвіницю баня з люкарнами, у яких спершу були годинники.

Церква є рідкісною спорудою 18 ст., яка поєднує невеличкий храм із дзвіницею. 1930 року святиню закрито, після Другої світової війни вона була дуже пошкоджена. Після етапу реставраційних робіт у 1980–х роках у церкві відкрито художній відділ краєзнавчого музею, а 1992 року  споруда передана вірянам.

Дзвіниця, жіноча гімназія, вхідна брама Спасо-Преображенського собору, поч. ХХ ст.

Миколаївська церква з дзвіницею, друга пол. ХХ ст.

Миколаївська церква, поч. ХХ ст.

Дзвіниця та Миколаївська церква, 20-ті роки ХХ ст.

Базар під стінами церкви Святого Миколая