Школа № 9

04 серпня 2020 г.   548
Школа № 9

Школа № 9 заснована у 1920 році, як єврейська трудова школа в приміщенні 2-го чотирикласного училища імені Кислих. Вона мала 7 груп, 317 учнів, 15 учителів. Також у цій школі було засновано перший загін "юних спартаківців". В подальшому школа зазнавала постійних змін. У 1923 році заклад перевели до колишнього  готелю Барського, що розташовувався по вулиці Вокзальній. Далі школа стала називатися політехнічною. У 1931 практичною базою для школи стала електростанція, де учні мали змогу проводити практичні роботи. Школа була не погано оснащена - мала слюсарну, столярну та швейну майстерні.

Прилуцький єврейський колгосп "Новий побут" тісно співпрацював зі школою та долучав учнів до робіт.

Під час Другої світової війни будинок було зруйновано і школа перестала існувати. Проте вона відновила свою роботу,  як середня школа номер 9 у 1964 році, коли на території колгоспного саду побудували нове двоповерхове приміщення. Нова будівля була розрахована на 420 учнів. Мала їдальню спортзал, бібліотеку майстерню, теплицю.

На початку 1990-х років було збудоване окреме невеличке приміщення з класними кімнатами. На 2001 р. в 38 класах навчалося 819 учнів та працювало 70 педпрацівників.

Станом на 2021 рік в школі навчається 497 учнів, викладає – 46 вчителів.

Серед випускників: член Спілки художників України Ю. Бойко, кандидат філософських наук Києво-Могилянської академії Ю. Федорченко, чемпіони України і світу з атлетики А. Топчун та О. Симоненко.

Зараз школа розташована за адресою провулок  Фізкультурника 24.