Районна бібліотека

21 липня 2021 г.   721
Районна бібліотека

Це приміщення - зразок народної архітектури кінця XIX - початку XX століття, колишній особняк учителя Котляренка, відомості про якого не збереглися. 1910 року (згідно з переписом) цей будинок належав міщанці Надії Іванівні Журавльовій. Як і більшість тогочасних будинків, він був дерев'яний, обкладений цеглою, вкритий бляхою. До війни тут розміщувався гуртожиток студентів педучилища, пізніше - кабінет політосвіти РК КП(б)У. У післявоєнні роки деякий час будівля «належала нареченим». В одній із її кімнат, міський відділ РАЦСу, благословляли на шлюб. А з 1954 року і до сьогодні повновладними господарями цього приміщення стали книги: сюди переїхала районна бібліотека для дорослих. У 1960-му до загального приміщення прибудовано читальний зал.

Нині це приміщення є окрасою Прилук.