Вулиця І. Скоропадського

21 липня 2021 г.   860
Вулиця І. Скоропадського

Прокладена у першій  половині  19 ст. У той час вона перетинала майже все місто з заходу на схід - від вул. Алгазіна (в мин. Військової) до вул. Перемоги (в мин. Йорданської), далі повертала на південний схід до вул. Київській (в мин. Київсько-Роменській). Перетинала також Базарну площу, на якій розташовувався собор Різдва Богородиці  (1817), звідки вулиця й отримала свою назву. Згодом західну частину вул. Соборної названо вул. І.Скоропадського на честь почесного громадянина м. Прилук  І. М. Скоропадського, нащадка знатного козацько-старшинського роду, діда останнього гетьмана Української Держави Павла Скоропадського. 

З квітня 1919 вулиця перейменована на честь О. Г. Бособрода - революціонера-більшовика, вбитого 1918 р. в приміщенні Земства на цій вулиці.

1900 налічувалося  71 володіння (у т.ч. 6 пустирів), 82 житлові будинки. Наприкінці 19 та на поч. 20 ст. на вулиці містилися: Земський дім, Земська станція, садиба Скоропадського з гарним садом, озерами й острівцями, склади товариства нафтового виробництва братів Нобель. У 1930-х pp. - артіль «Металіст»,  Радіовузол,  М'ятний завод, у колишньому  Земському домі містився піонерський клуб.

З 2015 року вулиці повернуто назву вул. І. Скоропадського.

вул. Скоропадського

вул. Скоропадського
вул. Скоропадського
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі

 


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини