Філія музею ім. О. Кошового

04 жовтня 2020 г.   834
Філія музею ім. О. Кошового

Дім Героя Радянського Союзу Олега Кошового, 70-ті р. ХХ ст.

museumpryluky · Філія музею ім. О. Кошового

По вулиці Київській, утопаючи у зелені дерев, під високою ялиною, привертає до себе  увагу перехожих дерев’яний з віконницями, під залізним дахом будинок.

У ХІХ ст.  саме у таких будинках проживала більшість наших містян. Та цей будинок має особливу, незвичайну історію. Саме у ньому, побудованому ще у 1898 році, прилуцьким міщанином Йосипом Федоровичем Кошовим, пройшли дитячі року (1926-1932) нашого земляка, члена підпільної молодіжної організації «Молода гвардія», Героя Радянського Союзу – Олега Васильовича Кошового (1926-1943).

У жовтні 1978 року у будинку було відкрито історико-меморіальний музей ім. О. Кошового, Оленою Миколаївною, мамою Олега, посаджені на подвір’ї берези, які ростуть і донині.

З  1992 року  музей почав діяти як філія Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова. Експозиція філії в даний час розповідає не тільки про подвиги наших земляків у роки Другої світової, а й зберігає пам’ять про воїнів – афганців.

За будинком зберігся фруктовий сад родини Кошових, який і до цього часу дарує запашні плоди яблук та груш.

Філія Кошового