Школа мистецтв (будинок купця Московченка Ф. Г.)

30 вересня 2020 г.   980
Школа мистецтв (будинок купця Московченка Ф. Г.)

museumpryluky · Школа мистецтв

У кінці ХІХ на початку ХХ століття на розі вулиць Олександрівської (сучасна Київська) та Вокзальної розміщувалась садиба купця першої гільдії Московченка Федора Григоровича (купці першої гільдії мали капітал від 10 тис. грн).

Торгівлею його рід займався більше 100 років. Батько Федора Григоровича обирався міським головою, а сам Федір був гласним земської ради. На території садиби було 5 будинків та 1 флігель. У будинках, а також у прибудовах до них розміщувалися різноманітні магазини: ювелірний, готового одягу, аптекарських препаратів, кондитерських виробів, швейних машин, ковбасна лавка, перукарня, а також фотографічний павільйон та типографія.

У цьому будинку до 1917 р. містився "Юніон-банк", з 1920 р. – військово-революційний комітет і відділ управління, потім фінвідділ і магазин, у 1947–64 рр. – міські комітети КПУ та ЛКСМУ, з 1965 р. – Палац піонерів і школярів, а з 1992 р. – Школа мистецтв, яка діє й сьогодні.

Декілька років тому до цієї споруди зробили прибудову у тому ж архітектурному стилі "еклектика".

Будинок купця Московченка, поч. ХХ ст.

Школа естетичного виховання (колишній будинок купця Московченка)

Школа естетичного виховання. 1980-ті р.

Школа естетичного виховання. 1980-ті р.


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини