с. Полонки

01 серпня 2023 г.   272
с. Полонки

Перша згадка про село датується 1600 роком.

У Полонках річка Ющенкова впадає у річку Удай. За легендою Полонки отримало свою назву від слова «ополонки». Це підтверджують і ті факти, що село розташоване в низовині, начебто в ополонці, а також рибальство на річці Удай, коли, в зимню пору року, робили лунки на кризі.

Найдавніше знаходження на мапах 1812 рік. За статичними даними у 1862 році у селі Поло́нки була церква та 92 двори, де жило 847 осіб.Михайлівська церква була збудована у 1777-1779 рр. на кошти сина священика Олександра Шило. Мурована триглава тридольна церква з прямокутною середньою ділянкою, до якої приєднуються грановані вівтар і притвор. Пізніше зовнішній вигляд церкви було змінено: підлогу вимощено кольоровою плиткою, були добудовані бокові бані і значно збагачений фасад храму у виді декоративних рам з карнизами навколо вікон. У 1929-1930 рр. церкву закрили, дзвони поруйнували. У приміщенні храму спочатку влаштували лазню, а пізніше - зерносклад. Під час Другої світової війни окупаційна влада дала дозвіл відкрити церкву. Після війни церква продовжувала діяти. Нині у храмі зберігається частка мощів десниці святителя Димитрія, митрополита Ростовського. Храм - один з яскравих представників українського бароко.

Поблизу храму росте дивовижна липа з трьома стовбурами, що нагадують тризуб. Фахівці кажуть, що дереву може бути 300 років, воно, імовірно, ровесник споруди.

Місцем сили Полонок є цілюще джерело Божої Матері та Архангела Михаїла. Багато людей стверджують, що вода з джерела помічна при хворобах та є цілющою.

У 1911 році у селі Поло́нки жило 1279 осіб.

с. Полонки

с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
с. Полонки
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини