Перша згадка про село датується 1600 роком.
У Полонках річка Ющенкова впадає у річку Удай. За легендою Полонки отримало свою назву від слова «ополонки». Це підтверджують і ті факти, що село розташоване в низовині, начебто в ополонці, а також рибальство на річці Удай, коли, в зимню пору року, робили лунки на кризі.
Найдавніше знаходження на мапах 1812 рік. За статичними даними у 1862 році у селі Поло́нки була церква та 92 двори, де жило 847 осіб.Михайлівська церква була збудована у 1777-1779 рр. на кошти сина священика Олександра Шило. Мурована триглава тридольна церква з прямокутною середньою ділянкою, до якої приєднуються грановані вівтар і притвор. Пізніше зовнішній вигляд церкви було змінено: підлогу вимощено кольоровою плиткою, були добудовані бокові бані і значно збагачений фасад храму у виді декоративних рам з карнизами навколо вікон. У 1929-1930 рр. церкву закрили, дзвони поруйнували. У приміщенні храму спочатку влаштували лазню, а пізніше - зерносклад. Під час Другої світової війни окупаційна влада дала дозвіл відкрити церкву. Після війни церква продовжувала діяти. Нині у храмі зберігається частка мощів десниці святителя Димитрія, митрополита Ростовського. Храм - один з яскравих представників українського бароко.
Поблизу храму росте дивовижна липа з трьома стовбурами, що нагадують тризуб. Фахівці кажуть, що дереву може бути 300 років, воно, імовірно, ровесник споруди.
Місцем сили Полонок є цілюще джерело Божої Матері та Архангела Михаїла. Багато людей стверджують, що вода з джерела помічна при хворобах та є цілющою.
У 1911 році у селі Поло́нки жило 1279 осіб.
Останні новини
"Садиби творчості й добра"Проєкт "Лютий"
Проєкт "Лютий"
"Золото соломки"
"Історія під відкритим небом"
Всі новини