Центр творчості дітей та юнацтва

20 липня 2021 г.   1179
Центр творчості дітей та юнацтва

Центр творчості дітей та юнацтва ( ЦТДЮ) відкрито 1935 року, як клуб піонерів.

Першопочатково містився в будинку по вул. Гнідаша (в мин. Кузнечній), потім на вул. Скоропадського (в мин. Бособрода) (у колишньому Земському Домі), в будівлі сучасної Школа мистецтв та в будівлі нинішнього Управління праці і соцзахисту населення.

1982 в ньому навчалося 700 учнів, діяло 13 гуртків.  

З 1992 року перейменовано в Центр творчості дітей та юнацтва.

1994/95 навчальному році  кількість учнів вже склала 1280 чоловік, а гуртків – 85. Працювали відділення: художньої самодіяльності, декоративно-прикладного мистецтва, спортивно-туристичне та краєзнавче. Вихованці Центру неодноразово ставали переможцями міських та обласних конкурсів.

Нині розташовано на вул. 1 Травня № 80.

 

Навесні 1897 року з ініціативи міського голови Івана Кисловського на пустирях неподалік від нинішнього ЦТДЮ почали розбудовувати літній міський сад.

Сад був запроектований у регулярному стилі, в ньому переважали осьові композиції з яскраво вираженим центром, чітким симетричним членуванням плану. За своєю красою й чіткістю розпланування він дуже нагадував всесвітньо відомий Літній сад у Петербурзі.

Згодом у міському саду з’являються перші будівлі. Спочатку був побудований будиночок садівника, ще згодом - досить велика споруда літнього міського театру, потім - літній клуб із галереями, в яких розмістили затишний ресторан та більярдний зал.

Сад ніколи не пустував, на його затишних алеях прогулювались молоді пари, на лавочках біля квітників відпочивали літні люди, бавились малюки. На відкритій галереї клубу, у святкові й вихідні дні грав міський оркестр, по всьому саду розносилась чудова музика, в Літньому театрі кожного вихідного дня відбувалися спектаклі, концерти симфонічних оркестрів, хорових колективів, виступи циркових артистів і борців.

Як свідчать архівні документи, літній сезон у саду розпочинався з 1 травня і продовжувався до 1 вересня. За цей час у театрі лише спектаклів відбувалося не менше 30-40.  Платня за вхід до саду, при умові, якщо гратиме оркестр, складала 25 копійок для дорослих і 20 – для дітей і учнів. Тричі на рік у саду безкоштовно влаштовували народні гуляння та благодійні спектаклі.

                   

 

ЦТДЮ

ЦТДЮ
Натисніть на превью для перегляду фото в повному розмірі

 

 

 


Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини