Земля

Радянським громадянам нав`язували ідею ідеального безкласового суспільства, формуючи стійке уявлення про капіталістичний лад як експлуататорський та викривлення дійсності як суто буржуазний прийом, приховуючи, що насправді ситуація з пропагандою в СРСР є точно такою, як і в капіталістичних державах, і здійснюється в усіх сферах життя, контролюючи кожен крок радянської людини. Картини, агітплакати, агітфарфор, агіттканина поруч з газетами, радіо та телебаченням справляли неабиякий вплив на формування світогляду, ідеологічних засад і настроїв у суспільстві.

Пропаганда мала сформувати нову радянську людину, яка не повинна   думати, аналізувати, лише сприймати дійсність позитивно, оптимістично, у рожевих фарбах.

Так музейний предмет «Свинарка» зображує селянку у гарній біленькій хустині, червонощоку жінку, яка мала показувати задоволення від роботи та життям селян. Насправді це була надзвичайно важка праця, коли абсолютно вся робота виконувалася жінками вручну у три зміни на день з 5 год. ранку і до вечора.

«Державний акт на довічне  користування землею колгоспам» – свідчення скасування приватної власності. До прикладу, світлина родини Шайдур Олексія з с. Іржавець Прилуцького повіту, який винайнявся аж до Криму на роботу, аби заробити коштів на купівлю землі. Мав власне господарство, яким довелося «поділитися» з колгоспом. А ще продрозкладка. Скажете, що час був важкий, а  от у «брежневські роки» все було.

Радянське минуле саме брежнєвських часів найбільш ідеалізують. Якщо про часи Сталіна-Леніна в суспільній уяві ще таки домінує сприйняття як періоду терору, періоду масових злочинів, то брежнєвські часи представляються як щось абсолютно тихе, спокійне, задоволене, бо люди були задоволені — ніяких проблем та передбачуване майбутнє. Насправді це не так, і навіть у тих, нібито найближчих до нас радянських часах, було дуже багато злочинів, було дуже багато несвободи, і ця виставка демонструє – як те, що намагалася показати нам радянська влада, дуже чітко розходилося з тим, що було насправді.

Руйнуємо міф про ковбасу по 2.20 руб. у так звані «брежневські роки» — сите, задоволене й впевнене життя в радянському минулому, яке було лише у столиці СРСР.  Так, все погане поступово забувається і, очевидно, починають проявлятися ідеологічні впливи, пов’язані з радянським минулим. Але навіть на побутовому рівні було чимало тих речей, які повністю дискредитують радянську владу як таку, що була нездатна навіть забезпечити нормальне функціонування сфери послуг. Не було навіть нормального обігу товарів, продуктів — повальний дефіцит товарів харчування. Зокрема у сільських магазинах був асортимент — морська капуста  та 3-літрові банки березового соку, а ще —  черги за хлібом.

Останні новини

"Ніч у музеї" - 2024
Міжнародна акція «Ніч у музеї» у Прилуцькому краєзнавчому!  18 травня o 19:00 год Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова гостинно відкрив свої двері для «нічних відвідувачів».  Музейні поціновувачі мали можливість відвідати виставку авторської ляльки-мотанки Лесі Терещенко з Ніжина  та виставку сорочки «Біле по білому» із зібрання музею.   Родзинкою цьогорічної Ночі став виставковий проект «Літери, якими створений світ» -  мультімедійні офорти з доповненою реальністю, спільна творчість ізраїльських художників Sergey Bunkov та Tenno Pent Sooster та технічним забезпеченням Максима Бунькова за сприяння Gennady Gutgarts - керівника Благодійноі організаціі «Благодійний фонд «Добре серце Київ». Відвідувачі Ночі долучилися до екскурсії експозиційними залами, що переповідала про героїку та жертовність земляків у процесі становлення державності України. Всі бажаючі могли переглинути фільми "Будинок Слово" та "Реальна історія. Розстріляне Відродження".   Детальніше
День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
        Відзначати День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності.       Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.  Детальніше
Міжнародна акція Ніч у музеї - 2023
З нагоди Міжнародного дня музеїв прилуцькі музейники відкривали таємниці містянам.  Детальніше
Великодня майстерня
Майстер-клас з виготовлення прикраси до Великодня.  Детальніше
Краєзнавча премія ім. Д. О. Шкоропада "Рідний край"
Урочисте нагородження переможців премії "Рідний край"   Детальніше
Всі новини