Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова (будинок Кисловського М.І.)

28 вересня 2020 г.   836
Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова (будинок Кисловського М.І.)

museumpryluky · Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова

У кінці ХІХ - на початку ХХ століття на цьому місці стояла садиба площею 320 кв. саж. і перебувала у власності прилуцького міського голови, купця третьої гільдії, власника одного з найкращих прилуцьких мануфактурних магазинів і наймоднішого ательє чоловічого одягу Кисловського Миколи Івановича.

До садиби входило два будинки і дерев’яний флігель. В одному з будинків працювала сельтерська лавочка, в іншому, де зараз музей, на першому поверсі - кравецька, а на другому - кондитерська. Будівля побудована в стилі модерн. У 1917 році все майно Кисловського перейшло у власність іншої людини. У період окупації міста нацистами у 1941-1943 роках приміщення було майже зруйноване, але після визволення споруду відбудували, зберігши при цьому її зовнішню оздобу.

З 1950 по 1961 роки в ньому розташовувався гідромеліоративний технікум, а потім інші установи: Будинок піонерів та школярів, жіноча консультація, художній салон "Зодчий" та інші. У 2007 році приміщення передано краєзнавчому музею.

Декілька років тому до споруди зробили прибудову в тому ж архітектурному стилі.

Краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова